16-03-2018
Karaluchy - szkodniki, których trudno pozbyć się samodzielnie
13-02-2018
Kołatek domowy – zagrożenie dla drewnianych mebli i zabytków
16-01-2018
Psotnik zakamarnik – postrach dla Twoich książek i tapet
05-12-2017
Biedronki azjatyckie - zagrożenie dla Twojego domu i zdrowia
23-11-2017
Pluskwy - wróg, który atakuje z ukrycia
01-10-2017
Charakterystyka moli ubraniowych
20-09-2017
24-08-2017
Metody dezynfekcji: ozonowanie
30-06-2017
Czy inwestycja w odkomarzanie się opłaca?
02-05-2017
Muszki owocówki - jak się ich skutecznie pozbyć?
20-04-2017
Co robić gdy w naszym domu pojawi się szczur?
02-03-2017
Kret – nieproszony gość, który pojawia się wiosną
06-02-2017
Dezynfekcja mieszkania po chorobie: co zrobić, by więcej nie chorować
02-01-2017
Gołębie i związane z nimi zagrożenia
15-12-2016
12-11-2016
Brzydki zapach w mieszkaniu? Pomoże Ci dezynfekcja
25-10-2016
Masz mole w szafie? Nie panikuj
26-09-2016
Jesienni Intruzi. Jak skutecznie walczyć z gryzoniami?
22-08-2016
Dowiedz się, jak raz na zawsze pozbyć się pcheł z domu
07-07-2016
Natychmiastowe zwalczanie karaluchów - czy to możliwe?
08-06-2016
Dlaczego usuwanie gniazd os i szerszeni to konieczność?
10-05-2016
Poznaj jedyną skuteczną metodę na pozbycie się kretów
14-04-2016
15-03-2016
Dezynsekcja - jak przygotować do niej mieszkanie?
16-02-2016
10-12-2015
30-10-2015
Kiedy deratyzacja jest niezbędna?
14-10-2015
17-09-2015
Ozonowanie - sposób na roztocza
10-08-2015
10-08-2015
Metody deratyzacji i dezynsekcji
16-04-2015
DDD w biurze.
Przyjmujesz Klientów w swoim biurze? Powinieneś zadbać o czyste wnętrze. To Twoja wizytówka, która ma znaczący wpływ na to jak postrzegają Cię Twoi kontrahenci. Oprócz regularnego sprzątania i w tym wypadku również warto skorzystać z usług oferowanych przez profesjonalistów z DDD.
OZONOWANIE
Każdy odwiedzający firmę zauważy zaniedbane otoczenie wokół biura, kurz na parapecie, biurkach i stolikach. Regularne sprzątanie pozwoli z łatwością wyeliminować te zanieczyszczenia. Jednak nawet w biurach, w których dbamy regularnie o czystość warto co jakiś czas przeprowadzić zabieg ozonowania. Pozwoli to całkowicie usunąć drobnoustroje, bakterie i zarazki zapewniając przy tym przyjemny zapach i świeże powietrze. W takim pomieszczeniu Twoi Klienci będą czuli się znacznie lepiej i dzięki temu chętniej skorzystają z usług oferowanych przez Twoją firmę.
DEZYNSEKCJA
O ile brud i kurz można usunąć dość łatwo, sytuacja wygląda dużo gorzej kiedy w biurze są insekty. Chętnie pojawiają się w miejscach, gdzie znajdują się okruszki, odpady czy zacieki po słodkich napojach skutecznie odstraszając Klientów naszej firmy. Gdy zadomowią się w biurze, bardzo ciężko się ich pozbyć. Tutaj z pomocą przychodzi dezynsekcja, która skutecznie wyeliminuje wszystkie szkodniki w sposób niezagrażający ludziom i środowisku.
Bez względu na to czy chcesz tylko odświeżyć swoje biuro czy wyeliminować szkodniki, które się tam pojawiły, skorzystaj z pomocy profesjonalistów z DDD. Ozonowanie, dezynsekcja czy deratyzacja to nasza specjalność. Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych i firmy z Warszawy i okolic.
6-03-2015
Deratyzacja w ogrodzie.
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zbliża się wielkimi krokami. To czas kiedy zaczynamy już myśleć o wyjazdach, sportach, które będziemy uprawiać kiedy zrobi się cieplej oraz o tym jak pięknie zacznie wyglądać nasz ogród. Niestety nasze wspaniałe plany dotyczące tego ostatniego mogą zostać pokrzyżowane przez szkodniki takie jak krety czy nornice.
Nornice to drobne gryzonie z rodziny chomikowatych, które mogą wyrządzić duże szkody w naszych ogrodach. Wyjadają one nasiona i owoce, obgryzają korę drzew, a także uszkadzają korzenie roślin i cebule kwiatów poprzez kopanie podziemnych korytarzy. Jeśli zauważymy tego typu szkody w naszym ogrodzie oznacza to, że nadszedł czas wypowiedzieć im wojnę. W takich sytuacjach deratyzacja w wykonaniu profesjonalistów jest jedynym sposobem na skuteczne rozwiązanie problemu. Należy także podjąć kroki by gryzonie nie powróciły już do naszego ogrodu np. posadzić rośliny, których nornice nie lubią takie jak np. czosnek, mięta, gorczyca czy czarna porzeczka lub położyć cieńszą warstwę ściółki na rabatach i grządkach.
Innym zagrożeniem dla naszego ogrodu są krety. Zwierzęta te na pierwszy rzut oka przypominają nam wdzięcznego Krecika z bajki lecz tracą swój urok z chwilą gdy zdecydują się zamieszkać w naszym ogrodzie. Podobnie jak nornice, krety kopią podziemne korytarze, które uszkadzają korzenie naszych roślin, a także zjadają pożyteczne dla naszego ogrodu dżdżownice. W przypadku tych zwierząt sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż są one chronione. W związku z tym należy zawsze wybierać najmniej inwazyjną formę deratyzacji. Ponadto, zabieg ten można przeprowadzać wyłącznie w uzasadnionych sytuacjach. By zapobiec ponownemu pojawieniu się kretów w naszym ogrodzie należy posadzić rośliny o bardzo intensywnym zapachu np. bazylia lub czosnek.
Jeśli nornice lub krety to także Twój problem, skorzystaj z usług DDD. Zainwestuj w skuteczna deratyzację i ciesz się pieknym ogrodem.
20-02-2015
Dezynfekcja po gołębiach.
Gołąb uważany jest powszechnie za symbol pokoju. Co jednak zrobić gdy nasze jedyne skojarzenia z tym ptakiem to brud i zanieczyszczenia? W takich wypadkach należy niezwłocznie zgłosić się po pomoc do specjalistów zajmujących się dezynfekcją.
Balkony oraz tarasy bloków mieszkalnych i domów to miejsca, które gołębie upodobały sobie najbardziej. Czasem lubią również zadomowić się na naszych strychach. Tam i w innych pomieszczeniach zamkniętych, ich odchody, pióra i nieprzyjemny zapach stanowią jeszcze większy problem tym bardziej, że zanieczyszczenia te są toksyczne i stanowią idealne siedlisko dla drobnoustrojów. Ptaki te roznoszą też groźne choroby - m. in. kokcydiozę, encefalit, ornitozę, toksoplazmozę, i salmonellozę.
Gdy gołębie zadomowią się na Twoim tarasie, poddaszu lub strychu na dobre, jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się ich jest dezynfekcja przeprowadzona przez profesjonalistów. Pozwoli na ona na zmianę zagospodarowania pomieszczenia bez obecności nieproszonych gości.
Dezynfekcja po gołębiach przebiega w kilku etapach. Pierwszy z nich to dokładne oczyszczenie pomieszczenia z zanieczyszczeń pozostawionych przez ptaki. Następnym krokiem jest użycie środków chemicznych, które mają za zadanie zdezynfekować cały lokal. Po dezynsekcji nie wolno otwierać okien, gdyż gołębie na pewno powrócą. W związku z tym warto co jakiś czas przeprowadzać ozonowanie pomieszczenia tak by panował w nim przyjemny zapach.
Jeśli gołębie zamieszkują także Twój strych, skontaktuj się z nami by raz na zawsze pozbyć się nieproszonych gości z domu.
06-02-2015
Dowiedz się jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji by ucierpiały tylko szkodniki.
Odpowiednie przygotowanie mieszkania lub domu do dezynsekcji jest jednym z ważniejszych czynników, które decydują o tym czy przyniesie ona pożądany efekt. Daje nam też gwarancję, że podczas wykonywania usługi ucierpią wyłącznie pasożyty, których chcemy się pozbyć.
1. Schowaj żywność
Przy każdej dezynsekcji – nawet tej z użyciem najdelikatniejszych preparatów, należy pamiętać o zabezpieczeniu żywności. Należy ją szczelnie zamknąć i schować np. w szafce. Zasada ta dotyczy również naczyń – talerzy, szklanek, garnków itp. Szafka pod zlewem powinna jednak pozostać pusta.
2. Zabezpiecz kosmetyki, pościel i ręczniki
W przypadkach kiedy do zwalczania szkodników używane są bardziej inwazyjne środki dobrze schować również kosmetyki, pościel i ręczniki. Gdy preparaty do dezynsekcji są naprawdę silne, będziemy musieli usunąć wszystko co znajduje się w mieszkaniu. W skrajnych przypadkach dotyczy to także podłóg, tapet czy boazerii.
3. Umyj blaty i podłogi
Przed zabiegiem dezynsekcji należy umyć dokładnie blaty i podłogi, zwracając szczególną uwagę na okolice listew przypodłogowych.
4. Wyprowadź się na kilka dni
Podczas przeprowadzania dezynsekcji w pomieszczeniu z pewnością nie powinny znajdować się zwierzęta i dzieci. Gdy preparaty owadobójcze są bardzo silne, zasada ta dotyczy również osób dorosłych. Dobrze jest też po wykonaniu usługi na kilka dni przenieść się do rodziny, znajomych lub skorzystaj z okazji i zafundować sobie krótki urlop poza miastem.
Skorzystaj z naszej oferty i raz na zawsze pozbądź się „nieproszonych gości”. Zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami!
25-01-2015
Zwalczanie pcheł
Na pewno większość z nas przerabiała już ten temat. Szczególnie wielbiciele czworonogów mogą pochwalić się wiedzą ekspercką w tym temacie. Pchły, bo o nich mowa, to pasożyty, których wyjątkowo ciężko się pozbyć. Można próbować przeprowadzać dezynsekcję domowymi metodami, kupować preparaty dostępne w sieciach handlowych, lecz to w żaden sposób nie rozwiąże naszego problemu.
Pchły są wyjątkowo uciążliwym pasożytem. Żywią się krwią ludzi i zwierząt i potrafią jej wypić nawet do dwudziestu razy więcej niż ważą. Ponadto, ich ukąszenia pozostawiają bardzo bolesne, swędzące rany i niosą za sobą ryzyko zarażenia się chorobami. Pchły są w stanie przenosić bakterie dżumy, duru plamistego, tularemii oraz zakażeń gronkowcem złocistym. Jedynym sposobem na pozbycie się ich jest skuteczna dezynsekcja.
Niestety pchły są wyjątkowo odporne na działanie większości preparatów chemicznych dostępnych w sklepach. Nie zawsze możliwe jest też zastosowanie ich we wszystkich miejscach i zawierają substancje szkodliwe dla człowieka i otoczenia. Ponadto, pasożyty te bardzo szybko się rozmnażają co dodatkowo utrudnia ich eliminacje.
W przypadku pcheł jedynym sprawdzonym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów. Dezynsekcja w ich wykonaniu przebiega szybko i sprawnie. Firmy zajmujące się świadczeniami usług ddd korzystają ze specjalnych preparatów, nieszkodliwych dla człowieka i otoczenia, które rozprowadzane są za pomocą odpowiednich urządzeń. Doświadczenie i umiejętności specjalistów to gwarancja skutecznej dezynsekcji.
14-01-2015
Dezynsekcja – skuteczny sposób na pozbycie się szkodników żywności
Czy wiesz, że w przechowywanej przez Ciebie żywności mogły zagnieździć się szkodniki spożywcze? Jedzenie, które padło ich łupem ma zmienioną barwę i zapach oraz, co oczywiste, nie nadaje się już do spożycia.
Jakie szkodniki mogły zainteresować się Twoim pożywieniem? Wbrew pozorom jest ich całkiem sporo, do najpopularniejszych z nich zalicza się:
-rozkruszek – temu maleńkiemu, ledwo widocznemu gołym okiem szkodnikowi smakuje przede wszystkim… mąka, ta w której żeruje pachnieć będzie stęchlizną, mogą znajdować się w niej również siateczki pajęczyny;
-mklik mączny – to niepozorny motyl o szarych skrzydłach, jedynie nieco większy od mola, często fruwa w kuchni, a żywi się… praktycznie wszystkim;
-wołek zbożowy – tego małego czarno-brunatnego chrząszcza możemy znaleźć w otrębach, płatkach, kaszach i mące; jeśli ten szkodnik zalęgnie się w jakiejś zapomnianej przez nas torebce np. z ryżem, szybko połasi się również na inne kuchenne zapasy (nie lubi jedynie grochu); wołek zbożowy składa jaja w zakamarkach pod półkami, gdzie długo mogą pozostać niezauważone.
Niezależnie od tego, który ze szkodników żywności „zadomowił się” w Twojej kuchni profesjonalnie przeprowadzona dezynsekcja pozwoli Ci pozbyć się każdego z nich.
Pamiętaj, że nawet pojawienie się pojedynczych owadów to sygnał, że czas na dezynsekcję, gruntowne porządki i wyrzucenie nawet tych zapasów, które wydają się „nietknięte”.
W Twoim mieszkaniu „zagościły” małe, uciążliwe żyjątka, które przenoszą niebezpieczne choroby, panoszą się w dobrze znanych Ci pomieszczeniach i wyrządzają szkody w gospodarstwie domowym? Tym, co pomoże Ci zwyciężyć w tej nierównej walce jest właśnie dezynsekcja!
Jeśli potrzebujesz pomocy w pozbyciu się tych nieproszonych gości zwróć się do nas (działamy na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego) i miej pewność, że szkodniki nie pojawią się ponownie.
Zastanawiasz się nad tym czy zdecydować się na przeprowadzenie dezynsekcji czy deratyzacji? Skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości dotyczące metod zwalczania szkodników.
7-01-2015
Jak pozbyć się rybików?
Rybik cukrowy to srebrzysty, bezskrzydły owad mierzący od 8 do 10 mm. Szkodniki te przywędrowały do nas najprawdopodobniej z tropików, co tłumaczy ich upodobanie do ciepłych i dobrze zaciemnionych miejsc. Rybiki najlepiej czują się tam, gdzie jest wilgotno i ciemno, tj. w naszych łazienkach.
Rybiki prowadzoną nocny tryb życia i żywią się klejami organicznymi, papierem, resztkami ze stołu i martwymi owadami. Zdolność do rozmnażania się rybika (samica składa od 2 do 20 jajeczek) i znaczna długość życia (8 lat) sprawiają, że działania zmierzające do pozbycia się nieproszonych gości powinny zostać podjęte, gdy tylko zauważymy tych dzikich lokatorów. Pewną trudnością w zwalczaniu tych szkodników jest również fakt, iż pozbawione pożywienia mogą one przetrwać około roku.
Może się wydawać, iż pytanie jak pozbyć się rybików zadają sobie jedynie mieszkańcy starych i zaniedbanych domów, tak jednak nie jest. Nowe osiedla z dużą ilością mieszkańców (a co za tym idzie dużą ilością odpadów) to idealne warunki lokalowe dla rybików.
Jeśli srebrzyki (to inna nazwa rybików) zajęły Twoją łazienkę, gdy tylko zrobi się ciemno goszczą się w wannie lub pod prysznicem już dziś zdecyduj się na przeprowadzoną przez naszych specjalistów dezynsekcję. Jeśli mieszkasz na terenie Warszawy lub jesteś mieszkańcem województwa mazowieckiego możesz skorzystać z naszych usług i sprawić, że w Twojej łazience zapanuje spokój.
Jedyną sprawdzoną i skuteczną metodą walki z rybikami jest dezynsekcja. W pozbyciu się rybików pomocne będzie również osuszenie i rozjaśnienie pomieszczenia. Nie zastąpi to jednak działań podjętych przez profesjonalistów tj. dezynsekcji.
Jeśli podejrzewasz, że w Twoim domu mogą mieszkać inne szkodniki i gryzonie zdecyduj się również na przeprowadzenie deratyzacji i miej pewność, że odwiedzą Cię jedynie Ci, których do siebie zaprosisz.
30-12-2014
Pluskwy
Pluskwy to małe i wyjątkowo wredne pasożyty zewnętrzne, które bytują na powierzchni ciała żywiciela, których dezynsekcja jest wyjątkowo trudna.
Charakteryzują się wyjątkową odpornością na ekstremalne warunki życia – niskie temperatury, brak pożywienia, bez którego mogą obyć się nawet przez kilka miesięcy!
Pluskwa posiada silnie spłaszczone ciało, które zwęża się do przodu. Trzy pary nóg, zakończone małymi haczykami, pozwalają na utrzymywanie się i wspinanie po nierównych powierzchniach. Mają wyjątkowo małe oczy, które służą głównie do oceny zaciemnienia pomieszczenia, aby móc wyruszyć na poszukiwanie ofiary. To dzięki wrażliwym czułkom pluskwy wykrywają zapach lub ciepło ciała. Atakują głównie nocą korzystając z podobnego do igły narządu gębowego kłująco-ssącego. Te małe szkodniki, które osiągają co najwyżej 4-6 mm długości i ok 3 mm szerokości, żywią się krwią człowieka, ptaków i innych zwierząt. Należy pamiętać, że pluskwa jest grubości kartki papieru co pomaga jej wciskać się w najmniejsze szczeliny i szpary. To jedna z przyczyn, dlaczego tak ciężko jest ja zlikwidować.
Samodzielna dezynsekcja to wyjątkowo trudne zadanie, ze względu na niewielkie rozmiary pluskiew oraz ich ilość. Dobrym rozwiązaniem jest użycie myjki parowej, która produkuje parę o wysokiej temperaturze, likwidując szkodniki. Jednak na większą skalę ta metoda nieefektywna. Pluskwy najczęściej występują w starym budownictwie, którego w większych miastach, takich jak Warszawa, czy Łódź jest całkiem sporo.
W przypadku pojawienia się pluskiew najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów.
18-12-2014
Szkodniki zimą
Nie ma żadnych wątpliwości, że lato to najlepszy czas dla insektów. Wysoka temperatura i duża wilgotność sprzyjają rozmnażaniu much, komarów, a także gryzoni – myszy, szczurów. Jednakże, wbrew powszechnemu mniemaniu, szkodniki nie zasypiają w sen zimowy i są aktywne również podczas obniżonej temperatury. Co więcej, stają się wtedy nawet bardziej aktywne, gdyż szukają schronienia i ciepła wewnątrz budynków.
Najczęstszym problemem są myszy. Te, które żyją na wolności stają się bardzo irytującym szkodnikiem, który podjada zapasy jedzenia i pozostawia po sobie bardzo dużo nieczystości. Podobnie wygląda sytuacja ze szczurami. Te z kolei są jeszcze bardziej szkodliwe – są silniejsze, większe i trzymają się w grupach. W takich wypadkach deratyzacja wykonywana samodzielnie może czasem przypominać zmagania bohaterów filmu „Polowanie na mysz”.
Wyjątkowo uciążliwe są również insekty takie jak pluskwy, szczególnie w okresie zimowym, gdy zdecydowaną większość czasu spędza się w cieple pod kołdrą, muszki owocówki – zwabiane przez świeże owoce i warzywa oraz ćmy i pająki.
Samodzielna walka ze szkodnikami jest możliwa za pomocą dostępnych środków chemicznych, jednak proces ten jest długotrwały i bardzo często nieefektywny. Ponadto, dostępne w sklepach środki przeznaczone do dezynsekcji są zazwyczaj szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Dlatego warto zdać się na profesjonalistów, którzy w bezpieczny sposób skutecznie pozbędą się szkodników.